ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Πρόσφατα Θέματα
» Ο Πάνος Καμμένος στον ΑΝΤ1
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΠεμ Ιουλ 06, 2023 9:50 pm από Admin

» Ο Πάνος Καμμένος στην «Αρένα» για Τσίπρα, ΣΥΡΙΖΑ, Μητσοτάκη, Ανδρουλάκη...
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΠεμ Ιουλ 06, 2023 3:03 pm από Admin

» Ο Πάνος Καμμένος στην «Αρένα» για το 2015, την συγκυβέρνηση, τις Πρέσπες..(α΄μέρος).
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΠεμ Ιουλ 06, 2023 3:01 pm από Admin

» Πάνος Καμμένος «Η Ελλάδα να μείνει μακριά από την ουκρανική κρίση, όχι διευκολύνσεις από Αλεξανδρούπολη»-
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΚυρ Φεβ 27, 2022 9:53 pm από Admin

» Ο Πάνος Καμμένος στο ΣΚΑΪ TV
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΠαρ Οκτ 01, 2021 8:58 pm από Admin

» Το αδιέξοδο και το ύστατο τηλεφώνημα Τσίπρα στον Πούτιν
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΤετ Ιουλ 07, 2021 1:54 pm από Admin

» Πάνος Καμμένος :Με το βιαστή σου δεν μιλάς! Ανησυχώ για επεισόδιο με την Τουρκία" Όλη η συνέντευξη του στο Militaire
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΣαβ Μαρ 13, 2021 10:38 pm από Admin

» Κάτι παιδιά με μια σημαία…
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΤετ Φεβ 24, 2021 8:59 pm από Admin

» Π. Σγουρίδης: Αν η γερμανική Ευρώπη δεν ακολουθήσει το παράδειγμα του δολαρίου, θα πέσει μεγάλη πείνα στην Ελλάδα
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    EmptyΤρι Φεβ 09, 2021 7:49 pm από Admin

ΑΝΕΛ ΡΕΘΥΜΝΟΥ WEB RADIO TV

Πάνος Καμμένος - Ηγέτης

Έβαλε φωτιά ο Πάνος

ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ 11-1-2018

ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ WEB RADIO TV

Εικονοθήκη


Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    Empty
Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.

Πήγαινε κάτω

Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.    Empty Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.

Δημοσίευση από tamias Τρι Νοε 20, 2012 12:40 am

Ακούγοντας τις κεντρικές ειδήσεις όλων των καναλιών ,μνημονικών και μη ,(γιατί μόνο έτσι μπορεί κανείς να αποκομίσει κάποια <ασφαλή συμπεράσματα>) με οδήγησαν στην επιθυμία να θέλω να καταθέσω κάποιες απόψεις μου για τα τεκταινόμενα στον Ελλαδικό χώρο.
Από την μια μεριά οι απολύσεις στο Δημόσιο και στους ΟΤΑ.
Από την άλλη η δήθεν διευθέτηση των στεγαστικών δανείων .

Όχι ότι δεν υπάρχουν και αλλά θέματα ,αλλά αυτά μου χτύπησαν κόκκινο στον εγκέφαλο μου

Έχω να πω τα εξής:

Οι απολύσεις στο δημόσιο και ΟΤΑ.
Εγώ βλέπω ένα καλά οργανωμένο σχέδιο ,ώστε να απαξιώσουν τις υπηρεσίες ,ώστε να τις δώσουν σε ιδιώτες.
Τι έκαναν με την ολυμπιακή? Τί έκαναν με τόσες άλλες επιχειρήσεις του δημοσίου?
ΠΑΝΤΑ Η ΙΔΙΑ ΤΑΚΤΙΚΗ !!!
Προσοχή όμως με τους ΟΤΑ δεν είναι το ίδιο.
Τώρα τάχα μου θέλουν να στείλουν στην εφεδρεία διοικητικούς υπαλλήλους αορίστου χρόνου που δεν είχαν μπει με το ΑΣΕΠ.
Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΕΛΘΕΙ ΤΟ 2013 με άλλους υπαλλήλους των ΟΤΑ.
Οι οποίοι είναι διεφθαρμένοι ,τεμπέληδες , κ.λ.π.
Συμπατριώτες μην πέσετε στην προπαγάνδα.
Θέλουν να τα ξεπουλήσουν ΟΛΑ σε ιδιώτες .
Από ληξιαρχεία ,Βρεφονηπιακούς σταθμούς ,οργανισμούς ύδρευσης-αποχέταυσης ,τεχνικές υπηρεσίες , σκουπίδια!!!( Εδώ είναι η μάσα). Μέχρι και δεν ξέρω τι άλλο !!!
Σκεφτείτε ότι στον νομό μας φεύγουν 20 μισθοί μηνιαίως .Δηλαδή 20 με 25 000 ευρώ τον μήνα από την αγορά του Ρεθύμνου. (Αυτά για το τζίρο των τοπικών επιχειρήσεων).
Έχουν παίξει καλά το παιχνίδι τους τώρα και 3 χρόνια.
Θέλουν να φέρουν τον ιδιωτικό τομέα απέναντι στον δημόσιο, για να διευκολυνθούν στα ΣΧΈΔΙΆ τους.
Και από ότι βλέπω το πετυχαίνουν.
Ας πάμε στα δάνεια.!!!!
Μας θεωρούν αγράμματους με αυτές τις ανακοινώσεις που ακούμε !!!
Τι μας λένε δηλαδή ?
Ενώ σου έχουμε κάνει περικοπές στους μισθούς από 60% και άνω για τις τράπεζες (τοκογλύφους) ,ενώ θα ανά κεφαλαιοποιήσουμε τις τράπεζες με δικά μας χρήματα τα οποία θα πληρώσουμε εμείς με φόρους, (ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ) ,Σημειωτέον τους έχουμε δώσει δικά μας χρήματα πάνω από 200 δις ευρώ , δεν σου κάνουν κούρεμα των δανείων σου όσο και το ποσοστό του μισθού σου που κουρεύτηκε, αλλά λένε ΝΑΙ !!! θα μας πληρώσεις για 4 χρόνια με 200 -300 ευρώ τον μήνα και μετά τα 4 χρόνια θα μας πληρώσεις τα χρωστούμενα υπόλοιπα των 4 ετών που μας οφείλεις ,επί πλέον την διαφορά Επιτοκίου, και άλλες σαχλαμάρες και αηδίες.
Συμπατριώτες εγώ βλέπω ότι μόνο με αυτά τα 2 θέματα το φυτίλι της κοινωνίας έχει ανάψει.
Το πότε θα εκραγεί είναι θέμα μήκους του φυτιλιού.
Το πνεύμα της γενιάς του πολυτεχνείου παραμένει σε ισχύ ανεξαρτήτως αν μερικοί το πρόδωσαν.

avatar
tamias

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης